Крім хімічної обробки, догляд за деревами навесні включає обрізку, підгодівлю, усунення проблем з корою (морозобоїни, тріщини, сонячні опіки),
видалення засохлих і поламаних гілок.
Насамперед
необхідна санітарна обрізка. Вона полягає у видаленні непридатних гілок. Визначити їх легко: вони виглядають сухими, а бруньки на них не утворюються.
Залежно від того яка крона буде сформована у тій чи іншій культури, залежить кількість плодів, яку вдасться отримати восени. Деякі садівники роблять упор на естетику, формуючи красиву за формою крону, на шкоду майбутньому врожаю.
Потім настає черга правильного формування крони. Тут все індивідуально, і кожне дерево обрізається за своїми правилами. Наприклад, у плодових дерев, які швидко розростаються гілками, просто необхідно їх проріджувати для того, щоб дати доступ світла.
Роботи в саду навесні по боротьбі з тріщинами і морозобоїнами полягають у своєчасному усуненні крижаної кірки в пристовбурних колах. Робити це необхідно як тільки зійде сніг. Також слід обробити тріщини в корі і видалити дуже постраждалі гілки.
Особливу увагу варто приділяти підгодівлі. Вона буває двох видів:
- Ґрунтова.
- Позакоренева.
Чим удобрювати дерева навесні – залежить від садівника. Хтось вважає за краще мінеральні добрива: калій, азот, фосфор. Інші вибирають органіку: гній, пташиний послід, компост. І одне, і друге додається за однаковою схемою – в пристовбурні кола дерева. Після чого земля перекопується разом з добривом.
Андрій Няйкопрофесійний ландшафтний дизайнер