Проектування та встановлення ландшафтного освітлення

Продумана система освітлення дозволяє легко орієнтуватися на садовій ділянці в темний час доби і пересуватися нею з високим рівнем безпеки.


За допомогою декоративного підсвічування клумб, садових доріжок, сходів і дерев можна створити індивідуальну атмосферу присадибної ділянки і з насолодою продовжити час спілкування з природою.
Проектуємо та встановлюємо системи освітлення у ландшафтному дизайні для будь-яких архітектурних об'єктів:

 • мощених доріжок;
 • паркувань відкритого типу;
 • спортмайданчиків;
 • місць відпочинку;
 • альтанок;
 • клумб;
 • пергол;
 • містків;
 • водойм;
 • фонтанів;
 • терас;
 • під'їздів;
 • сходинок і т.д.

Світлотехніки компанії реалізують гарне підсвічування, що ідеально доповнює будь-яку композицію на території ділянки. Виконуємо проекти різної складності. Пропонуємо ефектні рішення під ключ, які ідеально вписуються у ландшафтний дизайн.

Проектування ландшафтного освітлення

Завдання та цілі установки освітлення можуть бути найрізноманітнішими. Наші експерти застосовують різні підходи до розробки проекту, вибирають освітлювальне обладнання, що підходить для конкретного проекту.

Проекти освітлення ділянки по суті є унікальними. Але можна виділити 2 великі групи завдань, які вирішують освітлювальні прилади.

1. Функціональне освітлення
Продумування та монтаж освітлювальних приладів для під'їздів, стежок, входів до будинку, дорожньої мережі тощо. Рішення дозволяє:

 • комфортно користуватися присадибною територією;
 • забезпечити безпеку перебування у дворі;
 • фіксувати рухи (якщо є потреба).

2. Декоративне освітлення
Акцентує увагу на певних зонах ділянки. Позначає найпривабливіші місця. Творча робота, що дозволяє створювати неповторні ландшафтні ансамблі завдяки грі світлотіней на:

 • водоймах;
 • архітектурних об'єктах;
 • композиціях рослин і т.п.

Може здатися, що функціональне висвітлення не потребує творчого підходу. Та й взагалі така робота дуже проста. Але це не так. Навіть при банальному монтажі світильників біля вхідних дверей необхідно продумати їхнє поєднання з іншими елементами, розрахувати потужність, світлосилу, інші параметри.

Види підсвічування

Під час проектування освітлення архітектурних об'єктів ми використовуємо підсвічування таких типів:

 1. Приховане. Застосовується для підкреслення контурів споруди. Силуетне освітлення, яке дає максимально м'які тіні.
 2. Заливаюче. Створює акцент на унікальності стилю конкретного архітектурного об'єкта. Застосовуються комплексні рішення, що забезпечують потужну світлову заливку.
 3. Локальне. Виділяє, акцентує увагу на окремих об'єктах: нішах, статуях, колоннах, арках тощо. Зазвичай використовуються світлодіодні світильники, що монтуються на фасад споруди.

Коли йдеться про реалізацію проекту освітлення якої-небудь рослинності, ми підбираємо для композиції підсвічування:

 1. Контурне. Реалізується за допомогою монтажу гнучких світлодіодних стрічок, що підсвічують контури рослин.
 2. Точкове. Допомагає розставити акценти на елементах та формах рослин. Щоб створити ефект внутрішнього свічення, підсвічування встановлюється на невеликій висоті.
 3. Заливаюче. Застосовується для візуального виділення газонів, клумб, альпійських гірок. Часто під час реалізації такого проекту освітлювальні прилади монтуються на опори різної довжини.

В рамках реалізації функціонального підсвічування можуть використовуватися:

 1. Маркувальне освітлення. Позначає напрямок руху по доріжках, стежках, під'їздах авто. В рамках реалізації проекту використовуються «світлові стовпи», автоматичні та напівавтоматичні світильники «болард» і т.п.
 2. Прості електричні світильники. Монтуються вздовж стежок, під'їзних колій. Ретельно підбирається висота установки, відстань між приладами, потужність. Так досягається комфортне рівномірне освітлення об'єкта.
 3. Підсвічування для конкретних зон. Формується за допомогою установки електроопор різної висоти, на які потім монтуються прожектори певної потужності.
 4. Спрямоване світло. Реалізується шляхом встановлення світильників спрямованої дії. Рішення дозволяє досягти максимальної освітленості всередині споруди.

Зрозуміло, це лише мала частина освітлювальних приладів та методів їхнього застосування при освітленні ландшафту. Адже щоразу ми реалізовуємо унікальне оформлення, яке ідеально підходить для конкретної території. Створюючи неповторні проекти, наші світлотехніки та дизайнери завжди застосовують сучасне енергоефективне освітлювальне обладнання.

Послуги з монтажу ландшафтного освітлення

Після розробки проекту ми виконуємо монтаж ландшафтних освітлювальних приладів. Відповідальний етап, в рамках якого задум втілюється у реальність. Включає наступні кроки:

 1. Проводиться розмітка ділянки під кабелі живлення згідно із заздалегідь продуманим планом. Маркуються точки встановлення світильників.
 2. Викопуються вузькі траншеї.
 3. Виконується закладання кабелів з урахуванням його довжини для підключення до мережі електроживлення та виводу на світильники.
 4. На 50% глибини траншеї засипається пісок. На нього кладеться сигнальна стрічка. Інші 50% заповнюються до верху ґрунтом.
 5. Монтується опалубка для встановлення підсвічування, вище за рівень бетонування виводиться кабель.
 6. У точках виведення вимикачів (якщо вони будуть на вулиці) передбачаються конструкції для захисту від опадів.
 7. Виконується установка «автоматів», запобіжників, інших захисних пристроїв.
 8. Згідно схеми монтуються освітлювальні прилади.
 9. Перевіряється працездатність системи ландшафтного висвітлення.

У процесі проведення робіт ми суворо дотримуємось вимог галузевих регламентів, ДСанПіН, СНіП. Світлотехніки виконують монтаж обладнання з перспективою швидкої окупності та з мінімальними витратами на експлуатацію.

Ціни на проектування та встановлення садових світильників

Скільки буде складати вартість розробки проекту та встановлення ландшафтного освітлення залежить від багатьох факторів:

 • площі території;
 • типу освітлення;
 • видів приладів;
 • необхідних робіт;
 • інших індивідуальних особливостей конкретного проекту.

Тому зверніться до нашого менеджера. Він докладно відповість на всі ваші запитання, а також надішле вам прайс на типові види робіт, які виконує наша компанія.