Древній Звенигород

Про проєкт
Історико-культурний парк «Древній Звенигород» у с. Звенигород Пустомитівського району Львівської області.


Основною метою створення даного парку є збереження місць археологічних розкопок для їх подальшого дослідження і збереження.


Зона Замчище має складну структуру, рельєф – неоднорідний, спотворений антропогенною діяльністю і буде вирівняний.


Влаштування рельєфу проводитиметься шляхом мінімального втручання в ґрунтові маси, а саме: значні заглиблення засипатимуться технічним шаром ґрунту, а вирівнюватимуться – родючим, для проведення робіт по влаштуванню газонного покриття.
За межами кільця оборонних валів периметр території завершується водяним каналом річки Коцурівки.


Оскільки канал річки на даному етапі є заболоченим і зарослим болотною рослинністю, він має слабку проточну здатність. Планується прочистка даного каналу із пониженням дна русла.
В східній частині парку знаходиться став із мостом. Планується провести чистку, а також влаштування дренажної системи, для вирішення проблеми часткового підтоплення площі.


Найбільш цінні екземпляри дерев будуть збережені, залишені та включені в структуру новий зелених насаджень парку, якщо вони відповідатимуть загальній пейзажно-видовій структурі ландшафту парку.
Парк поділений на зони, тому кожну з цих зон ми змогли наповнити по-різному. Оскільки в центральній частині парку не збереглись археологічні пам'ятки – цю зону ми наповнили найбільше.


Вхідна частина парку буде починатися із живописної алеї із глоду одноматочкового рожевої форми. Знизу їх підтримують посадки дерена в біло-зелених тонах.


По ліву сторону біля входу знаходиться наша археологічна зона, ми її відзнаковуємо груповою посадкою із низькорослих декоративних злаків (сеслерія).


Історично в цій частині проходила дерев'яна вулиця, ми її також будемо відзнаковувати декоративним покриття із бетону, який своєю формою і структурою буде нам нагадувати деревину.