Проектування системи автоматичного поливу

Системи автоматичного поливу забезпечать повною мірою ваші рослини необхідним рівнем вологи, з урахуванням індивідуальних потреб в кількості води.



Наша професійна команда врахує клімат, рельєф, тіньові ділянки, тип грунту для автоматизації процесу поливу.



Ми використовуємо обладнання визнаних світових лідерів, що спеціалізуються на розробці професійного сучасного обладнання для поливу і зрошення саду, ландшафтного ділянки.
Розробляємо проєкти систем поливу будь-якої складності. Проводимо повний комплекс робіт зі збирання інформаційної бази. На її основі складаємо список основних умов для формування індивідуального проєкту автополиву рослин на ділянці.

Особливості проєктування системи поливу

Проєкт поливу, складений нашими фахівцями, містить всю необхідну інформацію для реалізації системи зрошення:

  • опис функціоналу обладнання;
  • місця монтажу поливальних пристроїв;
  • трасування труб водопостачання;
  • трасування кабелів електроживлення;
  • гідравлічні розрахунки;
  • рекомендації щодо поливу;
  • інструкцію з розконсервації системи;
  • креслення електроклапанів, вузлів монтажу спринклерів;
  • схему встановлення датчика дощу;
  • список обладнання, необхідного для монтажу автополиву;
  • інші документи.
Після завершення всіх необхідних робіт складається проєктна документація. Її можна буде використовувати як «сервісну книжку» при проведенні обслуговування поливальної системи. Збір даних та розробка на їх основі проєктної документації виконується нашими спеціалістами в рамках 9 етапів.

Етап 1: Вивчення плану ділянки

Аналіз плану території, на якій необхідно забезпечити полив, а також всіх споруд та комунікацій на ній. Включаючи точки подачі води, їхня потужність. На плані також повинні бути:

  • паркани;
  • підходи до приміщень;
  • розміри всіх об'єктів;
  • стежки, під'їзди.
  • наявні і проектовані рослин

Від точності плану території залежить рівномірність майбутнього зрошення рослин. Це важливо за наявності різних типів зон із рослинами, що потребують різних режимів поливу.

Етап 2: Вибір зрошувачів

Зрошувач - головний елемент системи зрошення ділянки. Від розмірів території та необхідної щільності поливу залежить тип зрошувача. Найчастіше застосовується 3 їх типи:

  1. Роторні. Поливають 1-2 потужними струменями води. Ефективні у ситуаціях, коли потрібно охопити максимальну площу одним зрошувачем. Але підходять роторні пристрої для не густо засаджених ділянок. Інакше вода не дійде до певних ділянок (залишиться на рослинах).
  2. Віялові. Насадки, що монтуються на спринклер (зрошувальна головка), забезпечують полив у радіусі від 60 см до 5,2 метрів. Витрачають близько 0,01-1 кубометр води на годину. Підходять для густо засаджених територій.
  3. MP Rotator. Рішення від компанії Toro, яке знижує вартість поливу на 30-50%. Одне сопло цього типу може охопити ділянку площею 3,5 сотки. Одночасна витрата води мінімальна.

Етап 3: Розрахунок кількості зон поливу

Електромагнітний клапан, під'єднаний до контролера — основний елемент при розрахунку територій поливу. Один такий клапан дорівнює одній зоні. Кожна зона має продуктивність від 1 до 4,5 метрів куб/годину, aбо більше, залежно від діаметра труби, до якої буде під'єднано систему.

Виділяють 2 варіанти монтажу автополиву:

  1. Без помпи та резервуара. Підходить у випадках, коли план полива потрібно організувати в маленькій зоні, а вода подається в систему зі свердловини під напором. Під час розрахунку вирішальним чинником буде діаметр труби. Якщо він менше ніж 3,2 см, зони будуть короткими, через них пройде не більше 1,8 м куб. на годину.
  2. З помпою та резервуаром. Найбільш правильний спосіб організації поливу. Перевага – незалежність від інших джерел подачі води. Також рішення не заважає забору води з іншого обладнання. Повністю автономна система поливу, що підходить для території будь-якої площі.

Етап 4: Угруповання зрошувачів у межах зон поливу

Угруповання необхідне тому, що на одному клапані не можна поєднати різні типи зрошувачів. Також угруповання допомагає розділити зрошувачі за видами рослин. Кожна зона в результаті об'єднуватиме сопла одного виду.

Але важливо також забезпечити однакову витрату води в кожній зоні. Наприклад, якщо вийде 12 зон, можна зробити для кожної з них середня витрата води 6 м куб/годину. При цьому кількість спринклерів на кожній зоні може бути різною.

Етап 5: Прокладання основної магістралі

Роботи проводяться під час виконання проекту поливу. Основна магістраль – трубопровід під постійним тиском. Саме він доставляє воду у зони поливу. Ця магістраль дозволить:

  1. Мінімізувати втрати напору по довжині трубопроводу.
  2. Забезпечити можливість паралельних підключень (наприклад, водяної розетки) без зниження ККД.
Прокладку магістралі зазвичай виконують уздовж парканів та стежок для зручності обслуговування.

Етап 6: Розрахунок оптимального тиску

Ведеться на основі клапану з найбільш складною структурою на території. Адже саме він відрізняється підвищеною витратою, а його зрошувачі потребують високого тиску. Покроково розрахунок оптимального тиску виконується так:

  1. Відміряється довжина труби від помпи до віддаленого спринклера.
  2. Визначається помпи тиск для цього спринклеру.
  3. За графіком роботи помпи приймається робоча точка відповідно до витрат у кожній зоні.
  4. Розраховується діаметр труб (щоб від помпи до віддаленого спринклера втрати тиску становили менше, ніж різниця тиску на виході та на останньому спринклері).

Етап 7: Вибір контролерів

Контролер повинен відповідати числу зон. Його можна змонтувати у приміщенні або на вулиці. Існують контролери на 2, 4, 6, 8 зон тощо. Чим більше зон, тим дорожчий пристрій.

Етап 8: Розрахунок тривалості поливу

Потрібно проводити визначення граничного безперервного часу роботи системи. Для віялових зон тривалість поливу зазвичай становить 3-4 хвилини. Для роторних – 10-15 хвилин.

Також є тип форсунок, які працюють при низьких тисках і з малими витратами води. Їх встановлюють, коли є дуже малі показники по дебету води. Вони можуть працювати під тиском від 1 атм. А працюють біля 20 хвилин.

Етап 9: Завершальний етап проєктування

На останньому кроці до проєкту вноситься докладний опис системи та її вузлів. Все прописується максимально просто та зрозуміло. Щоб розібратися могла абсолютно кожна людина.

Вартість проєкту поливу газону

Вартість проєктування автополиву залежить від різних факторів:

  • площі території;
  • типу ґрунту;
  • використовуваного устаткування і т.д.

Тому одразу відповісти, скільки коштуватиме проєкт неможливо. Щоб дізнатися про приблизні ціни та ознайомитися з прайсом на типові послуги нашої компанії, зв'яжіться з менеджером. Також можна поставити йому будь-яке питання, що вас цікавить.